NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Olomoučtí bohoslovci u zrodu nových českých blahoslavených

By Publikováno 7. 6. 2026 Aktuality, Export

V sobotu 6. června 2026 se udála historická událost naší církve. Prožili jsme v Brně slavnost blahořečení kněží mučedníků Jana Buly a Václava Drboly. Pro naše seminární společenství však tato jedinečná událost začala už o den dříve.

V pátek jsme do dorazili na brněnské výstaviště, tedy místo konání sobotní slavnosti, abychom si prošli prostory a absolvovali složitý nácvik s organizátory liturgie. Dostali jsme na starosti liturgickou asistenci, díky níž jsme cítili obrovskou vděčnost i odpovědnost zároveň. Vše muselo být přesné a šlapat na čas jako švýcarské hodinky.

Pro mnohé z nás to bylo vůbec první blahořečení v životě. O to silnější byl pocit, že stojíme u takto důležitého historického milníku.

Během soboty bylo krásné sledovat, jak celý prostor ožívá a plní se lidmi, především pak rodinami a mladými. Slavnost jsme totiž neprožívali sami, spojili jsme se nejen s poutníky z brněnské diecéze, ale doslova s věřícími z celé České republiky. Společná modlitba, vděčnost a vědomí, že odkaz těchto dvou statečných mužů žije dál, v nás zanechaly nezapomenutelné vzpomínky.

Jsme rádi a děkujeme organizátorům, že jsme mohli přiložit ruku k dílu a být přítomní při této významné události.

Čeněk Pavlica, bohoslovec 1. ročníku

Close Menu