
Církevní základní školu ve Veselí nad Moravou čeká po osmnácti letech změna ve vedení. Ředitele Ludvíka Kostelanského, který odchází na zasloužený odpočinek do důchodu, vystřídá Anna Šrámková.
V rámci výběrového řízení ji rada školské právnické osoby Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou vybrala počátkem května s přesvědčením, že její vize rozvoje školy bude přínosem pro celý pedagogický sbor, žáky i jejich rodiče.
„S Církevní základní školou ve Veselí nad Moravou jsem profesně i lidsky spjata již od jejího založení před osmnácti lety. Roli ředitelky vnímám jako zodpovědnou službu, kterou přijímám s velkým respektem, ale současně se na ni moc těším,“ říká Šrámková a pokračuje: „Mým cílem je odpovědný rozvoj školy jako otevřeného a respektujícího společenství, které přirozeně spojuje kvalitní vzdělávání s pevným křesťanským základem. V nejbližší době se zaměřím zejména na prohlubování důvěry a vzájemných vztahů s rodiči, naším městem a veřejností.“
Oficiální jmenování do funkce provede arcibiskup Josef Nuzík k 1. srpnu 2026, aby bylo zajištěno hladké předání agendy a příprava nového školního roku 2026/2027 již pod novým vedením.







