NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Národní týden manželství je výzvou, kterou je dobré využít

By Publikováno 9. 2. 2024 19 února, 2024 Aktuality, Rodiny

Národní týden manželství, který probíhá ve dnech 12.–18 února, je příležitostí a výzvou pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah a investovat do něj. V České republice tato iniciativa vznikla roku 2006 a od té doby je vždy v týdnu okolo svátku svatého Valentýna věnována pozornost posílení vztahových dovedností v manželství.

Mottem letošního týdne se stala dvě slova – kořeny a křídla. Slova prostá, ale přesto velmi symbolická. Kořeny na jedné straně symbolizují základní hodnoty, tradice a zkušenosti, které do manželství přinášíme. Na straně druhé jsou křídla symbolizující růst, změnu a vývoj. A právě rovnováha mezi kořeny a křídly je pro spokojené manželství zásadní. Příliš pevné kořeny zamezují růstu a změnám, naproti tomu příliš velká křídla mohou vést k nestabilitě.

Ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči, které se dlouhodobě věnuje právě péči o vztahy a rodiny, v rámci tohoto týdne připravuje několik možností, jak pracovat na vztazích a manželství. „Našim cílem je poskytnout rozmanité aktivity na mnoha místech Moravskoslezského kraje na posilování zakořenění manželských vztahů. I přesto, že se naše nabídka vyznačuje různorodostí, všechny naše aktivity mají společný záměr. Tím je podpora sociální kompetence v mezilidských vztazích a zaměření se na vztahové dovednosti, které jsou klíčové pro fungující manželství,“ uvádí Vojtěch Orlík, koordinátor Národního týdne manželství v rámci ostravsko-opavské diecéze, s níž Centrum pro rodinu úzce spolupracuje.

Toto je pouhý zlomek toho, co se v rámci Národního týden manželství nabízí. Všechny aktivity napříč celou Českou republikou naleznete na webu tydenmanzelstvi.cz.

Zdroj: www.cirkev.cz, foto Ivana Bužková / Člověk a Víra