NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Aktuální podoba kurzů pro lektory Božího slova

By Publikováno 7. 2. 2024 19 února, 2024 Aktuality, Lektoři

Kurzy pro lektory Božího slova v olomoucké arcidiecézi (zde se uskutečňují již 20 let) se v uplynulém roce 2023 konaly ve třech děkanátech. Samostatné Boží slovo a kultura řeči (obé je součástí kompletního kurzu, který má 4 části) proběhlo pak na 12 místech Moravy a Čech.

Celý kurz o čtyřech částech absolvovali lektoři Božího slova z farností Loštice (děkanát Zábřeh), Strání a Březová (děkanát Uherský Brod) a z děkanátu Hranice. Celkový počet absolventů těchto tří kurzů, kteří obdrželi osvědčení, činil 83.

Samostatné setkání nad Božím slovem a kulturou řeči, které vede Martina Pavlíková, uspořádaly 2 farnosti z pražské arcidiecéze (Praha-Hostivař a Dobříš), 4 farnosti diecéze brněnské (Klobouky u Brna, Boskovice, Břeclav, Moravská Nová Ves), 2 farnosti diecéze ostravsko-opavské (Kopřivnice a Lubina) a 5 farností arcidiecéze olomoucké (Suchá Loz, Zvole, Zlín, Slušovice, Rožnov pod Radhoštěm). Těchto setkání se v součtu zúčastnilo bezmála 200 lektorů BS. Boží slovo a kultura řeči proběhlo také jako každý rok v Teologické konviktu. Občas se také uskuteční pro zájemce individuální hodina.

Je potěšující, že všechna setkání se nesou v duchu velké chuti, nasazení a radosti. Potvrzuje se, že Boží slovo své čtenáře a posluchače, kromě mnoha jiných milostí, vyučuje, vede, přináší radost a chuť do života. Služba lektora Božího slova se tak stává Boží chválou a jeho uctíváním.

V letošním roce právě probíhá celý kurz pro děkanáty Vsetín a Valašské Meziříčí v celkovém počtu kolem 80 účastníků. Hned nato bude navazovat kurz pro děkanát Konice a v dubnu se uskuteční kurz pro farnost Svatý Kopeček u Olomouce. Pro farnost Krásensko a Ruprechtov se kurz plánuje na listopad. Samostatné Boží slovo a kultura řeči proběhne během jarních měsíců v Teologickém konviktu v Olomouci a v Dřevohosticích. A v půlce října je plánováno setkání Boží slovo a kultura řeči v Újezdu u Brna.

Veškeré dotazy může zájemce směrovat na e-mail adresu pavlikova.martina@ado.cz nebo volat na číslo 603 977 711.

Zde je tabulka s rozpisem plánovaných celých kurzů i Božího slova a kultury řeči.

Možnost poslechu nahrávek čtení Božího slova pro celý liturgický rok je dostupný na webu www.kulturaslova.cz.