NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Deset kandidátů o krok blíž k trvalému jáhenství

By Publikováno 15. 1. 2024 Aktuality, Fotogalerie

V pátek 12. ledna 2024 proběhla v chrámu Páně u sv. Mořice v Kroměříži slavnostní mše svatá, jejímž hlavním celebrantem byl administrátor olomoucké arcidiecéze biskup Josef Nuzík. Součástí bohoslužby bylo i udělení kandidatury deseti ženatým mužům, jež se připravují na službu trvalých jáhnů.

Již rok a půl se společně s mými spolubratry z různých koutů naší arcidiecéze připravujeme na službu trvalých jáhnů pod vedením zkušených představených, biskupského delegáta pro trvalé jáhny P. Pavla Stušky, toho času i kyjovského děkana, otce spirituála P. Vladimíra Schmidta a trvalého jáhna Pavla Černušky. Příprava obnáší jak formaci intelektuální na teologické fakultě, tak tříletou duchovní formaci probíhající v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci.

Přijetí mezi kandidáty jáhenského svěcení je pro nás velkou milostí a zároveň ukazatelem, že jdeme po správné cestě. I sama církev tím potvrzuje naši způsobilost. Velké poděkování patří samotnému Bohu, že nás k této službě zve. Dále našemu panu biskupovi, který nás jako kandidáty přijal, a všem, jež se podílejí na naší formaci. V neposlední řadě patří to největší poděkování našim manželkám a rodinám za jejich souhlas a veškerou podporu, kterou nám poskytují nyní v době přípravy.

Poděkování patří i těm, kdo se za kněžská a jáhenská povolání modlí. Každé nové povolání je požehnáním, proto bych rád jménem všech kandidátů poprosil o další modlitby, abychom na cestě k jáhenství vytrvali a jednou byli požehnáním v našich rodinách i farnostech.

Seznam kandidátů trvalého jáhenství Arcidiecéze olomoucké:

Mgr. Lukáš Caha z farnosti sv. Stanislava, Pitín
Ing. Daniel Dostal z farnosti sv. Vavřince, Přerov
Mgr. Martin Karabec z farnosti Neposkvrněného početí Panny Marie, Uherský Brod
Mgr. Jan Košárek z farnosti sv. Václava, Nezamyslice na Hané
Mgr. Ivo Martinek z farnosti Povýšení Svatého Kříže, Valašské Klobouky
Mgr. Tomáš Naňák z farnosti sv. Václava, Brumov-Bylnice
Bc. Mgr. Štěpán Sittek z farnosti Narození Panny Marie, Dubany
Mgr. Aleš Veselík z farnosti sv. Vavřince, Nová Hradečná
Bc. Petr Vnučko z farnosti sv. Václava, Kostelec u Kyjova
Mgr. Josef Záboj z farnosti sv. Bartoloměje, Vrahovice

Petr Vnučko

Fotogalerie (Jakub Ondrůšek / Člověk a Víra)