NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Žáci Církevní ZŠ ve Veselí se připravují na Vánoce

By Publikováno 11. 12. 2023 Aktuality, Školy

Mší svatou s žehnáním adventních věnců, návštěvou sv. Mikuláše i vánočním jarmarkem žili žáci a pracovníci Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou v uplynulých týdnech.

Zahájení adventu

Advent jako přípravu na nejkrásnější svátky v roce jsme zahájili společně s panem děkanem Andrzejem Bystrzyckim a kaplanem Janem Blešou žehnáním adventních věnců a zapálením první svíčky.

Mikuláš ve škole

Svatý Mikuláš se svojí družinou navštívil všechny třídy školy a ze Zlaté knihy hříchů moc dobře věděl, kdo celý rok poslouchal nebo zlobil. Nezbedníky pokáral, ale před peklem uchránil. Všem dětem nadělil malou sladkost. Navštívil i MŠ Tyršova a Městský úřad ve Veselí nad Moravou.

Vánoční jarmark

Pěkné předvánoční odpoledne strávili děti, rodiče a ostatní hosté na vánočním jarmarku v naší škole. Návštěvníci si mohli také pochutnat na občerstvení, které připravili učitelé, děti a rodiče SRPCZŠ. Všichni se tak mohli pobavit a užít si předvánoční náladu se svými dětmi a přáteli. Velké poděkování patří všem, kteří s přípravou výrobků dětem pomáhali a také všem návštěvníkům, kteří svým nákupem finančně podpořili jednotlivé třídy.