NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Mladí lidé oslaví „svůj“ den

By Publikováno 20. 11. 2023 Aktuality, Mládež

Na dvanácti místech arcidiecéze se v těchto týdnech scházejí mladí lidé u příležitosti Světového dne mládeže. Místo jednoho diecézního setkání se totiž opět po dvou letech připravují samostatné akce pro jeden až tři děkanáty.

„Setkání mládeže může mít mnoho podob, od lokální až po světové setkání s papežem Františkem. V naší arcidiecézi vždy střídáme konání jedné diecézní akce s jednotlivými děkanátními setkáními, a letos přicházejí na řadu právě ta lokální,“ shrnuje vedoucí arcidiecézního centra pro mládež Markéta Sladká.

S mottem „Radujte se v naději“, které pro letošek vybral papež František, se tak už o víkendu sešli v Kelči mladí lidé z valašskomeziříčského děkanátu a na Velehradě pak mládež děkanátů Uherské Hradiště, Uherský Brod a Veselí nad Moravou. O týden později se potom chystá deset dalších akcí, které lákají na utužení vztahů s vrstevníky a pestrý program. V Olomouci je tak pro mládež připravena pěší pouť na Svatý Kopeček a účastníci setkání v Hranicích si mohou poslechnout přednášku manželů Kvapilíkových o sexu, polyamorii a o tom, co udělat pro své manželství.

„Organizátory jsou vždy děkanátní animátoři spolu s příslušnými kaplany pro mládež. Děkanátní setkání chtějí oslovit místní mladé lidi, utužit jejich vzájemné vztahy na místní rovině a mnohdy jim také zprostředkovat setkání s biskupem. Program často nabízí přednášky a workshopy, svědectví nebo hry a samozřejmě nechybí ani společné slavení mše svaté,“ shrnuje Sladká.

Vyšlo v KT 46/2023