NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Vím, že před sebou mám delší cestu, věřím ale, že Bůh mi v hledání pomůže

By Publikováno 1. 11. 2023 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Na čas jsem přestal hledat Boha, vrátil jsem se k němu ale ve chvíli, kdy jsem měl jít za kmotra, vypráví pro rubriku Zkušenosti s Bohem Lumír.

Již při křtu mi moji rodiče, kmotr a mí blízcí umožnili stát se dítětem Božím. Po celou dobu dětství a raného dospívání se starali o mou křesťanskou výchovu, o to, aby ze mne vyrostl slušný a zodpovědný člověk. Přesto se mi stalo, že jsem na čas přestal hledat Boha, jeho cestu, a poněkud jsem se od něj vzdálil. Nemodlil jsem se, odmítal chodit do kostela.

Velkým impulzem pro mne bylo, když jsem byl požádán maminčiným bratrem, abych šel za kmotra ke křtu jeho synovi. Poněvadž jsem nebyl biřmovaný, mohl jsem jít jen s podmínkou, že při nejbližší příležitosti půjdu ke svátosti biřmování. A ta se brzy naskytla. Hned jsem se přihlásil.

Byl jsem po mnoha letech u svátosti smíření. Pomalu zase nacházím cestu k Bohu. Začínám u něho hledat pomoc a vnitřní klid ve svých problémech. Vím, že mám před sebou delší cestu, ale věřím, že mi Bůh v mém hledání pomůže. O pomoc prosím taky Pannu Marii. Chci je pozvat do svého života.

Lumír