NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

V Panně Marii jsem začala vnímat člověka, ženu i druhou maminku

By Publikováno 25. 10. 2023 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Na festivalu mládeže jsem zjistila, že Bůh je náš Otec a miluje nás, a začala jsem mít i bližší vztah k Panně Marii, svěřuje se pro rubriku Zkušenosti s Bohem Kristýna.

Opravdu hodně mi dal festival mládeže v Medžugorje. Když člověk vidí tolik mladých lidí z celého světa a uvědomuje si víc než doma, že v tom není sám a že do kostela nechodí jen důchodci, jak to mnozí tvrdí, a když zároveň prožívá tu obrovskou radost a Boží přítomnost při mších a adoracích, tehdy dostává jistotu, že Bůh není ten přísný, který chce, abychom hlavně dodržovali jeho zákon, a trestá lidi sesíláním různých trestů a zkoušek, ale že je to především náš Otec, který nás miluje, chce nám být co nejblíž a chce, abychom mu odevzdali svůj život v důvěře, že on pro nás chce to nejlepší, a chce, abychom tu jeho opravdovou lásku rozdávali všem okolo sebe.

Díky pouti do Medžugorje jsem také začala mít jiný, o moc bližší, vztah k Panně Marii. Začala jsem ji víc vnímat jako někoho, kdo byl člověk a žena, takže rozumí všem mým trápením, ale zároveň jako svou druhou maminku, které můžu všechno říct a poprosit o pomoc, neboť ona neopustí žádné ze svých dětí. Snažím se také více modlit růženec. Přestal pro mě být tou dlouhou a nudnou modlitbou.

Kristýna