NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nebojte se! Godzone Tour 2023 se blíží

By Publikováno 16. 10. 2023 25 října, 2023 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Zlín – sportovní hala Datart Mapa

Patnáctý ročník série evangelizačních koncertů začne již za čtrnáct dní. Další Godzone turné se uskuteční od 23. do 28. října 2023 ve městech Prešov, Žilina, Zlín, Brno, Bratislava a Banská Bystrica.

Godzone Tour je originální hudební a taneční program plný modliteb, svědectví, chval, divadla a inovativní videoprodukce. Letos se opět uskuteční na konci října ve čtyřech slovenských a dvou českých městech. Program bude trvat od 18.00 do 21.00 a vstup na něj bude jako vždy zdarma. Vstup do haly bude umožněn od 17.00.

Heslem 15. ročníku je „Nebojte se“, tedy slova svatého Jana Pavla II. při svém nástupu do papežského úřadu. Výzva k odvaze zazněla také během Světového dne mládeže v Lisabonu, kde ji papež František přednesl mladým lidem v několika homiliích. „K povzbuzení ‚Nebojte se!‘ se vracím i dnes, protože cítím, že kolem nás jaksi roste kultura strachu, beznaděje, smrti a také sobectví nebo nezdravého individualismu. Vidím kolem sebe obrovské množství strachu, který se stále více usazuje v lidských srdcích a myslích a tiše nám našeptává, abychom se báli,“ říká k tématu turné ředitel projektu Godzone Július Slovák.

Program je známý svou produkcí na vysoké úrovni. Choreografii připraví taková jména jako Karol Regeci, který působí ve Slovenském národním divadle a na Nové scéně, nebo Pavol Danko, známý redaktor TV Lux. O dechovou sekci se postará František Džubakovský, bicí bude mít na starosti Samuel Kmotorka, bubeník na volné noze se zkušenostmi ze Slovenské filharmonie, Opery Slovenského národního divadla a BBC. Na turné bude tradičně zpívat Július Slovák a připojí se k němu Katarína Jura, Mária Podhradská a Marie Vosáhlová.

Kromě vynikajících slovenských a českých umělců se do Godzone tour každoročně zapojuje početný tým dobrovolníků. Asi třísetčlennému týmu v každém městě pomáhají místní dobrovolníci a turné je v drtivé většině financováno z darů. Kromě služby při technické podpoře, realizačních úkolech, stavbě pódia, dopravě, výzdobě scény, přípravě prodejního stánku Godzone shopu atd. vycházejí dobrovolníci také do ulic a škol, aby hlásali radostnou zvěst o Ježíši Kristu prostřednictvím evangelizace na veřejných prostranstvích a také dobrovolně sbírají odpadky a setkávají se s lidmi v sociálních zařízeních.

Akci zaštiťuje Rada pro mládež při Konferenci biskupů Slovenska, garanty projektu jsou kněží Ondrej Chrvala a Dominik Markoš. Další informace jsou postupně zveřejňovány na webu tour.godzone.sk.