NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Bohoslovci 1. ročníku se setkali s rodiči

By Publikováno 12. 10. 2023 Aktuality

Neděli 8. října 2023 měli v kalendáři zakroužkovanou snad všichni bohoslovci 1. ročníku i jejich rodiče. V tento den jsme se totiž setkali v prostorách AKS v Olomouci a prožili společně příjemné chvíle.

Neděle začala jako obyčejně modlitbou v kapli, rozjímáním a snídaní. Pak už jsme se rozběhli doladit poslední detaily před příjezdem našich rodičů, sourozenců a blízkých. Prvním bodem programu bylo společné slavení mše svaté v kapli svatých Cyrila a Metoděje, jejímž hlavním celebrantem byl o. Vít Hlavica, rektor semináře.

Nastala chvíle, kdy jsme našim blízkým mohli ukázat místo, které se stává naším novým domovem. Ukázali jsme rodičům jak máme uklizeno na pokoji, perfektně vyžehlené košile ve skříni (hlavně maminkám), naši „kavárnu“, kam chodíme s ostatními bohoslovci „potlachat“, kapli sv. Jana Sarkandera, kde se scházíme k modlitbě a spoustu dalších zákoutí. A protože k neděli neodmyslitelně patří i slavnostní oběd, odebrali jsme se v poledne do naší seminární jídelny, kde už na nás u slavnostní tabule čekali představení semináře o. rektor Vít Hlavica a o. spirituál Vladimír Schmidt.

Doufám, a snad mluvím za všechny prváky, že toto setkání bylo přínosem nejen pro nás, ale i pro naše rodiny. Když nakoukli alespoň na chvíli pod pokličku naší formace, zjistili, že na naší cestě ke Kristu, která je ještě dlouhá a bezpochyby bude náročná, ale i krásná, zde máme vše, co potřebujeme, a že je o nás dobře postaráno. K úplnosti zbývá dodat snad už jen poděkování všem, díky kterým se toto setkání mohlo uskutečnit a všem, kteří nás na naší cestě podporují.

Vít Vrátný, bohoslovec 1. ročníku AKS