NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Druhý ročník Běhu pro hospic podpoří hejtman i hokejisté HC Olomouc

By Publikováno 3. 10. 2023 Aktuality

S vážnou nemocí a potřebou zajistit péči o blízkou osobu se dříve nebo později setká každý z nás. V těchto chvílích je důležité nezůstat sám, ale mít oporu nejen v rodině, ale i týmu specialistů. Rozšířit povědomí o hospicových službách má za cíl i Běh pro hospic, který v letošním roce zaštítil hejtman Olomouckého kraje a podpoří je i hokejový tým HC Olomouc.

„Hokejový tým vždycky drží při sobě, jinak nemůže vyhrát. Stejně tak rodina v těžkých chvílích i hospicová parta, která jim pomáhá. Proto se náš tým rozhodl podpořit charitní Běh pro hospic,“ vysvětluje marketingový manažer HC Olomouc Simon Vejtasa.

Druhý ročník Běhu pro hospic pořádá Hospic na Svatém Kopečku v sobotu 7. října v 10.00. Akce proběhne v areálu zázemí týmu mobilní hospicové péče v Olomouci-Řepčíně, odkud vyjíždí lékaři, sestry a další odborníci za pacienty do domácností.

Zůstat doma až do poslední chvíle je motto charitního domácího hospice, který ze svých 3 pracovišť v Olomouci, Šumperku a Zábřehu pokryje většinu Olomouckého kraje. To oceňuje i vedení kraje, a proto hejtman Josef Suchánek nejen převzal záštitu nad celou akcí, ale podpoří ji osobní účastí.

„Mnoho pacientů a pečujících naši péči nevyužije, protože o ní neví nebo se domnívá, že to nejde doma zvládnout. Opak je ale pravdou. Doma každý okřeje a to i díky dobře nastavené péči od našich lékařů specialistů na paliativní péči,“ upřesňuje Leona Martinková, vedoucí charitní Hospicové péče Caritas.

Akce se koná v rámci celostátní kampaně Týdne pro mobilní hospice a srdečně jsou vítáni nejen běžci, ale i všichni, kteří přijdou fandit. Zaběhat si mohou na různě dlouhých tratích všechny věkové skupiny a nejen pro děti je připraven i doprovodný program s autogramiádou zúčastněných hokejistů HC Olomouc.

Zdroj: www.hospickopecek.charita.cz