NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Zahájení školního roku na Církevní ZŠ ve Veselí

By Publikováno 18. 9. 2023 Aktuality, Školy

Bohoslužbou, modlitbou i sladkým překvapením zahájili žáci a pracovníci Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou nový školní rok.

Nový školní rok zahájili žáci 4. září se svými třídními učiteli v kmenových třídách. Pro prvňáčky bylo připraveno slavnostní uvítání v kostele sv. Andělů strážných. Radostný vstup do školy popřáli prvňáčkům děkan P. Andrzej Bystrzycki, školní kaplan P. Jan Bleša, starosta Petr Kolář a ředitel Ludvík Kostelanský. Poté si paní učitelky odvedly své žáčky poprvé do školních lavic. Na závěr byl připraven v jídelně pro děti a jejich rodiče slavnostní oběd a sladké překvapení.

V pátek 15. září se uskutečnila první školní mše k zahájení školního roku a Dne církevního školství. Slavnostní mši celebroval kaplan P. Milan Maštera společně s děkanem P. Andrzejem Bystrzyckim a školním kaplanem P. Janem Blešou. Bohoslužbu již tradičně doprovázel zpěvem školní sbor. V průběhu dne jsme si s žáky připomněli také svátek sv. Ludmily, který připadá na 16. září a je zároveň Dnem církevního školství.