NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Charita vypravuje kamion na východ Ukrajiny

By Publikováno 15. 9. 2023 Aktuality, Charita

V pátek 15. září 2023 vyráží z Olomouce na Ukrajinu další kamion, který pojede nejprve do Kolomyje a následně až do Záporoží. Arcidiecézní charita Olomouc, která takto využívá kooperace Karitas Kolomyja a Karitas Mariupol takto pomůže nejen s dodávkou potřebného materiálu, ale také s logistikou.  

Kamion byl nejprve z části naložen Diecézní charitou Brno. Zejména šlo o zdravotnický materiál, jako např. zdravotní návštěvnické pláště, respirátory, roušky, ochranné štíty a rukavice. Arcidiecézní charita Olomouc v pátek do kamionu dodá 5 palet dalšího materiálu a vybavení. Půjde o nemocniční postele s matracemi, ale také kompenzační pomůcky, hlavně vozíky, chodítka či klozetová křesla.

Polovina nákladu bude na Ukrajině vyložena v Karitas Kolomyja, která zabezpečí další distribuci v místních pomáhajících organizacích.

V Kolomyji kamion následně opět naloží materiálem do plné nákladní kapacity. Podle posledních zpráv půjde o jídlo, instantní polévky, pitnou vodou a hygienické prostředky. Takto doložený kamion bude směřovat dále na východ do Záporoží, kde se nákladu ujme Charita Mariupol. Ta bude zabezpečovat další distribuci v lokalitách, kde pomáhá. Konečnými příjemci budou potřební a zdravotní střediska, které se v Záporožské oblasti na Charitu Mariupol aktuálně obrací s žádostí o pomoc.

Marek Navrátil, tiskové oddělení ACHO