NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 11. do 17. září 2023

By Publikováno 11. 9. 2023 17 září, 2023 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V pondělí 11. září si můžete od desáté hodiny večer poslechnout studentský dokument o pocitech mladého muže v kovidové online-výuce a s tím spojenou debatu s autorem Šimonem Vítkem. Se začátkem „normálního“ akademického roku nabízíme návrat o léta zpět, kdy dnes i dříve normální bylo ráz naráz zapovězené. Taky se vám těžko dopočítává do minulosti, před kolika lety kdy co bylo? Jakoby ta kovidová dvouletka zároveň neexistovala a zároveň znamenala exponenciálu vývoje přinejmenším myšlenkového. GenZ přináší studentské svědectví doby vychýlené. S autorem dokumentu Šimonem Vítkem debatuje Jan Hanák.

V pořadu Na stole je téma nabízíme rozhovor s Marií Křivákovou, ředitelkou Centra Veronica Hostětín, a Helenou Továrkovou, ředitelkou Nadace Veronica, o doprovázení dětí a lidí s různými zdravotními znevýhodněními k aktivnímu, ba přímo hmatatelnému vztahu s přírodou. Marie rozběhla v Hostětíně celou odnož práce zaměřenou na zpřístupnění přírody a místního přírodního a kulturního dědictví lidem s omezeními pohybu, sluchu, zraku, omezeními v jídle a tak podobně. Chce se vám bosou nohou cáknout do kaluže nebo vylézt na strom a svou vlastní kůží vnímat jeho tvary a živou kůru nebo se chcete bát, že se vám může něco stát? Rozhovor vede Jan Hanák a vy si ho můžete poslechnout ve středu 13. září od 9.00.

Rozálie je mladá pražská zpěvačka a herečka, dcera známého herce, zpěváka a režiséra Ondřeje Havelky. Vedle hudby se věnuje tančení flamenca a působila také v zahraničním cirkusu. Za své první album Korzetiér byla Rozálie nominována na cenu Anděl v kategorii Objev roku. Rozhovor s Rozálií připravil Jannis Moras a na Proglasu si ho můžete poslechnout ve středu 13. září od 19.15.

Oktáva nabídne v pátek 15. září od 16.00 další z živých koncertů. Odehraje se v brněnském studiu Radia Proglas. Mimořádní umělci, japonský flétnista Yoshimi Oshima a cembalista Jaroslav Tůma, přednesou díla Georga Fridricha Händela, Johanna Sebastiana Bacha a Paula Agricola Génina. Koncert moderuje Štěpán Graffe.

Radek Vohlídka z Hradce Králové pracuje jako realitní makléř a současně slouží jako akolyta ve zdejší katedrále. Před několika lety mu učarovalo psaní poezie a do současné doby stačil vydat již dvě sbírky svých básní. První, z roku 2020, má název Cesta k sobě a druhá, z roku 2023, se jmenuje V náručí. Poslechněte si v sobotu 16. září od půl druhé odpoledne pořad Knihovnička, v rámci kterého nás Radek Vohlídka se svými básněmi osobně seznámí.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.