NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Teologická fakulta nabízí pracovníkům v církevním prostředí kurz zaměřený na média

By Publikováno 21. 8. 2023 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Školy
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Školy
Olomouc – Cyrilometodějská teologická fakulta Mapa

Cyrilometodějská teologická fakulta UP otevírá nový kurz s názvem Evangelizace a média. Určen je především pro pracovníky v církevním prostředí a uskuteční se v pátek 15. září 2023 v budově fakulty v ulici Na Hradě.

„Účastníci kurzu se seznámí s postojem církevních představitelů k problematice šíření evangelia prostřednictvím médií a sociálních sítí. Naučí se základní praktiky ze světa médií a vyzkoušejí si, jak prezentovat dané téma prostřednictvím mediálních kanálů. Součástí kurzu bude i tzv. mediální tréning,“ uvedl garant kurzu doc. Jaroslav Franc. Kurz probíhá pod záštitou biskupa Josefa Nuzíka, administrátora olomoucké arcidiecéze a Velkého kancléře Cyrilometodějské teologické fakulty UP.

Mezi témata, která budou na kurzu diskutována, patří např. postoje vatikánského stolce k problematice médií, práce v mediálním prostředí, evangelium na sociálních sítích a mediální tréning – práce s obrazem a zvukem.

Kurzem provedou tři zkušení lektoři:

  • Mgr. Jana Strýčková – dramaturgyně České televize, redaktorka, moderátorka
  • Doc. Jaroslav Franc – teolog, vedoucí Katedry komunikace CMTF UP
  • Mgr. Veronika Müllerová – pedagožka (Katedra komunikace CMTF UP), působila v České televizi jako režisérka, kameramanka a střihačka

Skupina bude čítat maximálně 20 přihlášených – lektoři tak budou mít prostor pro individuální práci se zájemci. Přihlášku (pod tímto odkazem) už je možné posílat, termín pro podání je 1. září. Cena kurzu 1 000 Kč.

Zdroj: www.cmtf.upol.cz