NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Lidé mi říkají, že jsem hodně dokázal, poslední dobou jsem ale trpěl pocitem vnitřního strádání

By Publikováno 2. 8. 2023 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Díky víře, pomoci Boží a pomoci mých přátel jsem se dostal z nejhoršího a našel i lék na pocit prázdna v nitru, svěřuje se pro rubriku Zkušenosti s Bohem Radek.

Od narození jsem byl křesťansky vychováván, hlavně díky své babičce. V 18 letech, po ukončení studia, jsem se dostal do konfliktu s mojí maminkou a ta mě vyhodila z domu. Skončil jsem na ulici jako bezdomovec. Neměl jsem nic, jen jedny šaty a pár korun. Psychicky jsem byl na dně. Zůstala mi jen víra a naštěstí i pár dobrých přátel. A díky víře, pomoci Boží a pomoci mých přátel jsem se dostal z nejhoršího a postupně se začal vypracovávat.

Dnes zastávám pozici obchodního ředitele a člena představenstva jedné společnosti s 270 zaměstnanci. Lidi kolem mi často říkají, že jsem hodně dokázal. Musím se však přiznat, že jsem poslední dobou stále častěji trpěl pocitem vnitřního strádání. Prostě mi něco chybělo.

Jednoho dne jsem po setkání rodičů dětí, které jdou k prvnímu svatému přijímání, potkal našeho kněze. Navrhl mi, jestli se nechci účastnit přípravy na biřmování. Trochu mě to zaskočilo, ale řekl jsem, že ano.

Druhý den bylo první setkání a já jsem šel do kostela. Cestou jsem pozoroval, jak se mi hlavou honí rozporuplné myšlenky. Co tomu řeknou lidi? Protože jsem nebyl žádný vzor křesťana, který chodí do kostela pravidelně. Dokonce jsem jednu chvíli uvažoval, že se otočím a půjdu zpět. V ten moment jsem ale najednou uslyšel vnitřní hlas, jak mi říká: Jen tam klidně jdi a ničeho se neboj. Sedni si a poslouchej, a o zbytek se nestarej. Šel jsem tedy do kostela a sedl si dozadu do lavice a očekával, co se bude dít.

Když pak kněz k nám všem v kostele promluvil, cítil jsem, jak se ve mně uvnitř rozjasnilo. Měl tehdy velmi krásnou řeč, ve které jsem našel odpovědi na všechny své předešlé otázky. Hned jsem cítil obrovskou touhu po svátosti biřmování. Pochopil jsem, že právě to mi chybí a způsobuje pocit prázdna v mém vnitru. S pomocí Ducha Svatého bych ve svém životě chtěl napodobit svého patrona, svatého Pavla, apoštola národů – chtěl bych lidem pomáhat najít opravdovou víru, která bude postavena na lásce.

Radek