NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Katechetické centrum nabízí doprovázení pro ty, kdo jsou aktivní ve farnosti

By Publikováno 14. 7. 2023 Aktuality, Katecheze

Arcidiecézní centrum pro katechezi nově poskytuje profesní doprovázení pro učitele náboženství, katechety a dobrovolníky v církvi. Zájemce bude doprovázet akreditovaná mentorka Martina Orlovská a setkání probíhají osobně v sídle arcibiskupství v Olomouci nebo přes platformu Google Meet.

Mentoring probíhá formou osobních rozhovorů, při kterých se mentor společně s doprovázeným zamýšlejí nad jeho pastorační službou a nad tím, co by mu mohlo pomoci k dalšímu profesnímu rozvoji, a nebo také nad tím, jak tuto službu vykonávat, aby mu v ní bylo dobře, aby se stávala obdarováním pro ty, k nimž směřuje, ale také pro něho samotného. Rozhovor trvá 60 minut a řeší se při něm jedno téma. Toto téma si doprovázený do rozhovoru přináší, nebo se pro ně na začátku rozhodne. Mentor rozhovor vede prostřednictvím otevřených otázek, které vedou ke zmapování daného tématu a rozhodnutí se pro konkrétní krok. Také nabízí své podněty, zůstává ale jen doprovázejícím – nedává řešení, nepoučuje, nezkouší, ale ani není terapeutem. Doprovází na cestě rozvoje.

Více informací a formulář k přihlášení se na konzultaci najdete tady.

„Na cestě víry“

Vedle toho olomoucké katechetické centrum nabízí také on-line podporu ve víře, osobnostním růstu i vzdělávání. Na Facebooku se můžete přidat do skupiny s názvem „Na cestě víry“ a stejnojmennou stránku můžete sledovat také na Instagramu. Skupina i stránka mají být oporou a povzbuzením pro lidi aktivní ve farnostech a také lidi toužící po dalším vzdělávání. Najdete zde tipy pro další vzdělávání a seberozvoj. Dále inspiraci na pomůcky pro práci s dětmi a didaktické metody.