NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Fotografie „Být doma“ Jindřicha Štreita v Šantovce

By Publikováno 14. 7. 2023 Aktuality, Charita, Fotogalerie

Fotografie Jindřicha Štreita z terénní paliativní péče Charity Šumperk jsou až do 20. srpna 2023 ke zhlédnutí v Šantovce v Olomouci.

Od 30. června do 20. srpna je v obchodní galerii Šantovka v Olomouci instalováno více jak 100 velkoformátových fotografií 5 tematických okruhů fotografa Jindřicha Štreita. Velkolepá expozice zahrnuje fotky z cest do Japonska, Francie, snímky z ulic Olomouce, života lidí, ale také z oblasti paliativní péče.

„Máme velikou radost z toho, že tento světově uznávaný fotograf vybral pro tuto příležitost fotografie z projektu a knihy Být doma, na které spolupracoval v letech 2020–2022 s naší Charitou. Kniha Být doma vznikla především pro podporu rozvoje domácí specializované paliativní péče a vystavované fotografie jsou důkazem toho, jak pan Jindřich Štreit dokáže citlivě zachytit tak niterné a jedinečné okamžiky, které paliativní péči v domácím prostředí provází,“ říká ředitelka šumperské Charity Jana Holubářová.

„Moc děkujeme panu Štreitovi za to, že do pěti sekcí výstavy vybral toto náročné téma – paliativní péči. O to víc si vážíme toho, že si k prezentaci svého umění vybral fotografie z knihy Být doma, a pomohl tak šířit povědomí o tomto druhu ‚neviditelné‘ péče, kterou naše Charita zajišťuje a která je stále nedoceněna,“ doplňuje.

Zdroj: Charita Šumperk