NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Žáci Církevní ZŠ ve Veselí navštívili parlament i Muzeum fantastických iluzí

By Publikováno 3. 7. 2023 Aktuality, Školy

V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, v rakouském zábavním parku i ve farním kostele při mši svaté na závěr školního roku prožili žáci a pracovníci Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou uplynulé týdny.

Žákovský parlament v Praze

Žáci navštívili Poslaneckou sněmovnu, prohlédli si prostory a zhlédli přímo část zasedání PS. Poté se vypravili na Petřín, na Pražský hrad a Staroměstské náměstí. Druhý den navštívili Muzeum fantastických iluzí a také interaktivní expozici audiovizuálního umění – Lumia.

Výlet jako odměna

Nejúspěšnější žáci naší školy se vypravili do rakouského Familyparku. Výlet získali jako odměnu za své celoroční nebo někteří i několikaleté snažení a reprezentaci školy v nejrůznějších soutěžích a olympiádách nebo také ochotnou pomoc spolužákům či učitelům. V překrásném prostředí s obrovským výběrem kolotočů, horských drah a atrakcí zažili žáci fantastický den. Adrenalinové zážitky i relaxace po dobu výletu budou jistě zážitkem, na který budou dlouho a rádi vzpomínat.

Školní mše

Jubilejní patnáctý rok naší školy jsme ukončili slavnostní mší svatou v kostele sv. Andělů strážných ve Veselí nad Moravou. Mši sloužil pan děkan Václav Vrba a školní kaplan Jan Bleša. Požehnali a poděkovali všem žákům a zaměstnancům školy za uplynulý školní rok. Tato mše byla zároveň rozloučením s panem děkanem Vrbou, který odchází na nové působiště. Mši svatou hudebně doprovodil školní sbor dětí a učitelů.