NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Šumperská Charita převzala nové elektroautomobily

By Publikováno 28. 6. 2023 Aktuality, Charita

Pondělí 26. června 2023 bylo na Charitě Šumperk dnem netrpělivého očekávání – dorazit měla čtyři zbrusu nová elektroauta Renault Megane E-TECH. Elegantní bílé vozy s charitními logy čekaly na své budoucí řidičky, pracovnice terénních sociálních služeb Charity Šumperk, v místním autosalónu Auto Kubíček.

Auta s nablýskanými karoseriemi a nabitými bateriemi přichystanými na první jízdu stála vedle sebe v řadě a obdivovat je mohli všichni, kdo se nějakým způsobem na projektu IROP „Pořízení elektroautomobilů a vybavení pro Charitu Šumperk“ podíleli. Před slavnostním předáním nastal ještě důležitý okamžik, požehnání šumperským děkanem P. Sławomirem Sułowskim. A chybět nemohla ani krátká modlitba za budoucí řidičky vozů a jejich bezpečné jízdy k uživatelům Charity. Pak už následovalo jen předání karet – nástupců klíčů – od majitele autosalónu Lukáše Kubíčka, prohlídka interiéru aut, krátké povídání o vlastnostech jízdy a technických parametrech vozů, závěrečné usednutí za volant a první spanilá jízda směr Charita.

„Protože se projekt začal realizovat již v době kovidové, pokračoval za energetické krize a prudkého zvýšení cen na trhu i ve všeobecné nejistotě při výrobě a termínu dodání automobilů, byla radost z těchto moderních, k životnímu prostředí šetrných aut o to větší,“ uvedla ředitelka Charity Šumperk Jana Holubářová a doplnila, že cena jednoho vozu činí přes 1,2 mil. Kč a Charita hradila 5 % nákladů.

„Realizace projektu v rámci projektu financovaného Integrovaným regionálním operačním programem přispěje ke snížení energetické náročnosti dopravy při poskytování terénních sociálních služeb, zvýší se také kvalita a dostupnost Charitou poskytovaných terénních služeb – pečovatelské služby a osobní asistence,“ upozornila ředitelka a dodala: „Všem, kteří tento projekt umožnili a podpořili, ze srdce děkujeme!“

Zdroj: Charita Šumperk