NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

„Hvězdicová“ pouť přivede na Velehrad poutníky z mnoha koutů naší vlasti

By Publikováno 28. 6. 2023 26 srpna, 2023 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Velehrad Mapa

Ze dvanácti různých směrů se v polovině srpna vydají poutníci na Velehrad v rámci třiadvacátého ročníku „hvězdicové“ pěší pouti. Jejím vrcholem bude mše svatá ve velehradské bazilice v sobotu 26. srpna 2020, celebrovat ji bude biskup Josef Kajnek.

„Vycházíme s úmyslem děkovat svatým Cyrilu a Metoději a prosit je, aby jejich dědictví opravdu žilo, a také s prosbou za mír, církev, vlast, rodiny, mládež, děti a nemocné. A chceme děkovat i za překonání překážek a prosit o další Boží ochranu,“ shrnuje Mons. Jan Peňáz, který tradiční srpnové putování inicioval a každým rokem pořádá.

Pouť začíná v neděli 20. srpna, kdy první účastníci vycházejí od cyrilometodějské lípy na hranici Čech a Moravy. Další se na cestu vydají v pondělí z Nového Veselí, Vranova nad Dyjí, Vítochova nebo Sebranic u Litomyšle, v úterý z Brna, Olomouce, Velkého Meziříčí nebo Znojma a ve čtvrtek ze slovenské Skalice a Ratíškovic. V pátek se pak většina proudů spojí na Klimentku u Osvětiman a v sobotu pokračují z Buchlovic, Boršic a v 8.45 z Tupes. Téhož dne dále vycházejí poutníci z Uherského Brodu a Nedachlebic.

Sobotní program ve velehradské bazilice nabídne v 10.00 mši svatou, kterou bude celebrovat biskup Josef Kajnek, a po ní následuje další program s modlitbou růžence a pobožností i občerstvením. Více na www.poutnik-jan.cz.