NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Biskupové se setkají s oběťmi zneužívání

By Publikováno 26. 6. 2023 7 září, 2023 Aktuality, Ochrana nezletilých
Naplánovaná událost Aktuality Ochrana nezletilých
Velehrad Mapa

Všichni, kdo se zejména v církvi setkali s jakýmkoli způsobem zneužívání, jsou zváni k modlitbě a setkání navzájem mezi sebou i s biskupy. Uskuteční se o svátku Panny Marie Bolestné 15. září 2023 na dvou významných poutních místech: ve Staré Boleslavi a na Velehradě.

„S pokorou a soucitem zvu všechny, kdo se v nějaké podobě setkali se zneužíváním. Jejich hlas a jejich příběh si zaslouží být slyšet,“ říká biskup Zdenek Wasserbauer, který má oblast ochrany před zneužíváním na starosti v rámci České biskupské konference. V pátek 15. září povede modlitební setkání v bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi.

Program zde začne v 16.00 smírnou adorací, v 17.00 je nabídnuta možnost setkání s biskupem a v 18.00 ho zakončí mše svatá za všechny přítomné i za ty, kteří přijít (zatím) nemohli.

Ti, kdo to mají blíže na Moravu, mohou ve stejný den přicestovat do baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě, program zde je přitom identický s tím ve Staré Boleslavi. „Hledat cestu vzájemného porozumění a smíření lze nejsnáze tak, že spolu budeme mluvit, a toto setkání k tomu má být prvním a důležitým krokem,“ zve hlavní celebrant mše svaté biskup Josef Nuzík.

(ilustrační foto: Pixabay)