NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Vizovická nemocnice slavila třicetiny

By Publikováno 23. 6. 2023 Aktuality, Fotogalerie, Nemocní

V pátek 16. června 2023 oslavila Nemocnice Milosrdných bratří ve Vizovicích 30 let od svého znovuobnovení, kdy navázala na tradici sahající až do roku 1781 přerušenou dobou komunismu. V roce 1993 se stala první církevní nemocnicí v Česku. Mši svatou u příležitosti výročí slavil ve Vizovicích biskup Antonín Basler.

I když ve Vizovicích nesídlí komunita milosrdných bratří, jejich spolupracovníci tam přesto pracují v duchu hospitality zakladatele řádu sv. Jana z Boha. Nemocnice poskytuje lůžkovou následnou péči, ale pro zkvalitnění péče o pacienty hospitalizované i ambulantní zde je k dispozici vysoce ceněné rehabilitační pracoviště a rentgen. První pomoc pak zařízení poskytuje všem obyvatelům Vizovic a okolí v rámci pohotovostní služby.

Samozřejmostí je zde i úzká spolupráce s místní farností, a tak je pro pacienty zajištěna i náležitá duchovní péče. K posezení a procházkám využívají pacienti spolu s rodinnými příslušníky nemocniční zahradu s jezírkem a altánkem. O 65 pacientů se stará 80 spolupracovníků, z toho 4 lékaři, 26 zdravotních sester, 10 ošetřovatelek, 6 fyzioterapeutů a 5 rehabilitačních pracovníků.

Více o nemocnici na webu www.nmbvizovice.cz.