NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Vernisáž výstavy „Podaná ruka“ na Velehradě připomene dobrovolnickou službu v nemocnicích

By Publikováno 22. 6. 2023 Aktuality, Nemocní
Naplánovaná událost Aktuality Nemocní
Velehrad Mapa

Arcibiskupství olomoucké a JSME BLÍZKO VÁM – Institut klinické pastorační péče ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc srdečně zvou na vernisáž výstavy fotografií Podaná ruka, která se koná během Dnů lidí dobré vůle 4. července 2023 v 14.30 ve Stojanově gymnáziu na Velehradě.

Výstava představuje dobrovolníky v duchovní péči v nemocnicích, kteří působí pod vedením nemocničního kaplana. Pacientům čtou z Písma svatého a křesťansky orientované literatury, modlí se s nimi, případně donášejí jim svaté přijímání. Především však jsou nablízku nemocným, naslouchají tomu, co během hospitalizace prožívají, a hovoří s nimi o tom, co je trápí, dělá jim starosti, na co – koho se těší domů, jaké životní změny chtějí udělat…

Výstava obsahuje 12 vybraných fotografií z poskytování dobrovolnické služby pacientům ve Fakultní nemocnici Olomouc. Snímky jsou dílem Romana Nehery, nemocničního kaplana, zdravotníka a trvalého jáhna.

V nemocnicích nebo domovech pro seniory na území Arcidiecéze olomoucké je možné se setkat s téměř 60 dobrovolníky v duchovní péči, kteří se věnují pacientům / klientům na základě pověření Arcibiskupství olomouckého.

V září – říjnu 2023 uspořádá Centrum pro pastoraci nemocných Arcibiskupství olomouckého kurz pro dobrovolníky v duchovní péči ve zdravotnictví, kteří budou pomáhat nemocničním kaplanům ve Fakultní nemocnici Olomouc, Interně Zábřeh a Nemocnici Šumperk.