NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Igor Bareš se na Velehradě představí ve scénickém čtení „Být všem vším“

By Publikováno 20. 6. 2023 22 června, 2023 Aktuality

Zveme vás na scénické čtení v podání herce Igora Bareše, které proběhne 4. července v Kapitulní síni (Lapidárium) na Velehradě v rámci Dnů lidí dobré vůle. A to ve dvou časech: 16.00 a 21.20. Prvních 10 účastníků obdrží zdarma CD Písničky pro tatíčka Stojana.

Přijďte se zaposlouchat do dramatického zpracování životních osudů arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského, lidem nazývaného „tatíček Stojan“. A také senátora a poslance, přítele prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, čestného občana ve více než 100 obcích a měst v naší zemi, budovatele kostelů a far. Iniciátora zavedení organizačního schémátu fungování Charity, ale také například sdružení hasičů.

Člověka s otevřeným srdcem, schopného naslouchat a diskutovat, ochotného pomoci slovem i skutkem (jedinečné svědectví o tom podávají stovky jím napsaných dopisů).

Antonín Cyril Stojan (1851–1923) je výraznou a inspirativní osobností přesahující výrazně svou dobu. Z jeho dosud nepublikovaných deníků, vzpomínek kolegů a přátel s použitím monografie Františka Cinka připravil, režijně nastudoval a slovem provází Michal Bureš.

Zdroj: www.velehrad.eu