NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Ve Zlíně se chystá další ročník Milovaného města

By Publikováno 19. 6. 2023 Aktuality, Kalendář hlavní strana

Nadační fond Credo zve veřejnost na akci Milované město, která se uskuteční v neděli 25. června 2023 od 15.00 do 19.30 na náměstí míru ve Zlíně. Zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi je součástí třídenního festivalu „Zlín žije“. Děti se mohou těšit na oblíbeného Michala Nesvadbu z Kouzelné školky, tvořivé dílny, sportovní aktivity, skákací hrad, zmrzlinu a hřiště plné pěny. V programu dále vystoupí Pavel Helan, historická skupina Calata z Ostravy, dětský folklórní soubor Trnečka a chválové společenství Projekt ON. Na náměstí bude také venkovní kavárna. Ve stáncích se představí různé neziskové organizace a církve. Součástí bude i soutěž o hodnotné ceny.

„Akce je určena nejen rodinám s dětmi, ale všem, kdo mají rádi naše město a chtějí prožít pěkné odpoledne ve společenství dalších lidí, “ uvádí koordinátorka Michaela Straková z nadačního fondu Credo, který akci ve Zlíně pořádá již potřetí. Kromě pódiového programu a dětských soutěží či atrakcí nabídne odpoledne možnost seznámit se s činností zlínských neziskových organizací a církví, kterých ve Zlíně funguje mnoho a mají určitě občanům co nabídnout. „Cílem akce je propojovat lidi navzájem, budovat nová přátelství, ale i jim poskytnout přijetí a podporu,“ pokračuje Straková.

Michal Nesvadba, Pavel Helan a Projekt ON

Program bude probíhat jak na podiu, tak mimo něj. Jako první vystoupí historická skupina Calata z Ostravy. Pro děti je největším lákadlem oblíbený Michal Nesvadba z Kouzelné školky, který přijede se svým pásmem „To nejlepší od Michala“ a děti se s ním budou moct na konci vystoupení vyfotit. Vystoupí také dětský folklórní soubor Trnečka nebo vlídný písničkář Pavel Helan. V závěru programu budou na podium zástupci města a církví, aby společně požehnali Zlínu. Rodiny během dne budou plnit na náměstí úkoly, za které dostanou hezké ceny. Na konci se bude losovat např. o roční kartu do ZOO, stolní hry nebo vstupenky do Galaxie. Odpoledne uzavře večerem chval společenství Projekt ON. Odpoledne bude moderovat Martin Pášma.

Neziskové organizace a církve, venkovní kavárna, tvoření, hry, pěnové hřiště

Mimo podium budou pro návštěvníky připraveny stánky různých neziskových organizací a církví, venkovní kavárna, tvořivé dílny, sportovní hry a obří hřiště plné pěny. Děti si mohou také užít jízdu na zegway a skákací hrad. „Doufáme, že si všichni zúčastnění, jak příchozí, tak účinkující, akci užijí a společně tak strávíme příjemné odpoledne plné her, písní, tvoření a pomoci druhým,“ uzavírá Straková. Všechny atrakce jsou zdarma.

Nadační fond Credo byl založen v roce 2014. Věnuje se evangelizaci, podpoře manželství a rodiny a charitativním projektům. Rodiny ve Zlínském kraji podporuje finančně v rámci dárcovského programu Navzdory. Více informací najdete na www.credonf.cz.