NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Rodina na cestě: letní putování po arcidiecézi

By Publikováno 14. 6. 2023 26 srpna, 2023 Aktuality, Rodiny

Během letních prázdnin mohou letos rodiny s dětmi poznávat místa spojená s poustevníky a pouštními otci. Putování po olomoucké arcidiecézi pro ně po loňské dobré zkušenosti s nabídkou „Rodina na cestě“ opět připravilo Centrum pro rodinný život.

Cílem budou kostely zasvěcené některým svatým poustevníkům. Někde poutníci uvidí sochu nebo obraz poustevníka a snad narazí i na starobylé místo, kde kdysi bývala poustevna, v níž poustevník přebýval. Také dnes jsou vyhledávána místa klidu a máme moderní poustevny, o kterých jste třeba ještě neslyšeli. Pojďte je objevit!

Na každém místě pátrejte po heslu. Pomocí aplikace se pak dostanete na stránku s překvapením pro děti i pro dospělé. Na děti budou čekat tipy na hry, různé kvízy, hádanky, omalovánky a spousta dalšího. Dospělí se něco dozvědí o životě poustevníků a budou se moci zamyslet nad slovy a moudry poustevníků i pouštních otců.

Soutěživým rodinám připravíme záložku s formulářem a za alespoň 10 navštívených míst získá rodina odměnu. Celý projekt „Rodina na cestě“ ukončíme na Arcidiecézní pouti rodin na Svatém Hostýně v sobotu 26. srpna 2023. Při této pouti hostýnský vrchol rozhodně nebude pustý. Věříme, že rodiny si nenechají ujít připravený program, věnovaný tentokrát 100. výročí úmrtí arcibiskupa Stojana. Mohou se těšit na mši svatou s otcem biskupem, pro děti připravíme stanoviště s úkoly a rodiče zveme na přednášku. Po závěrečné adoraci bude vyhodnocení soutěží, a kdo bude mít zájem, může zůstat na koncert.

Zdroj: RodinnyZivot.cz