NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Letošní maturanti se definitivně rozloučili s Arcibiskupským gymnáziem

By Publikováno 8. 6. 2023 Aktuality, Školy

Poslední společnou mší svatou v kroměřížském kostele sv. Mořice zakončili letošní maturanti v pondělí 5. června 2023 několikaleté „putování“ Ágéčkem. Děkovnou mši svatou za uplynulé roky studia a nedávné maturitní zkoušky celebroval biskup Josef Nuzík a čerstvé absolventy čtyř maturitních tříd doprovázeli také blízcí příbuzní a přátelé.

Kromě otce biskupa se mše svaté zúčastnil také školní kaplan P. Petr Káňa. Hudební doprovod při slavnostní liturgii zajistil školní pěvecký sbor AVE pod vedením pana zástupce Michaela Korbičky.

V promluvě povzbudil otec biskup přítomné absolventy v dalším směřování a vyjádřil prosbu, aby ve svých životech nezapomínali na to dobré, co během uplynulých let dokázali načerpat. Během mše svaté se konala sbírka na potřeby školního pastoračního centra.

Po mši svaté následovalo všemi očekávané předávání maturitních vysvědčení. To se po několika letech oprav opět vrátilo do slavnostních prostor Sněmovního sálu na Arcibiskupském zámku. Zcela zaplněný sál nejprve vyslechl českou státní hymnu v podání školního sboru AVE, který slavnostní akt doprovázel hudebními vstupy. Následoval projev pana ředitele Jana Košárka i otce biskupa Josefa Nuzíka. Léta strávená na škole zhodnotili za jednotlivé třídy jejich třídní učitelé a samozřejmě došlo na samotné předání maturitních vysvědčení.

Pro několik desítek studentů však náročný den neskončil. Po společné večeři v prostorách gymnázia vyrazili kolem 20. hodiny večerní na tradiční děkovnou pěší pouť na Svatý Hostýn.

Matěj Maděra

Fotogalerie (archiv Arcibiskupského gymnázia Kroměříž)