NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Seminář pro rodiče při Dnech lidí dobré vůle se zaměří na konflikt v rodině

By Publikováno 7. 6. 2023 22 června, 2023 Aktuality

V úterý 4. července od 9 do 12 hodin se v přednáškovém sále Hotelu Skanzen v Modré uskuteční v rámci Dnů lidí dobré vůle seminář určený nejen rodičům, ale i odborné veřejnosti, která pracuje s dětmi a mládeží. Zaměří se na téma konfliktu.

Tento jev, tak přítomný ve světě, na pracovištích či ve vztazích s druhými lidmi se přirozeně objevuje i v našich rodinách, v našich manželstvích. „Během semináře se budeme snažit porozumět příčinám, průběhu i důsledkům, které s sebou konflikt v rodině nese, a to jak k samotným aktérům konfliktu, tak i k dětem, jež se mnohdy stávají nechtěnými svědky těchto situací,“ uvedla za organizátory Marcela Anežka Kořenková. Přílišné obavy, úzkosti či rozvinutí psychických poruch u dětí, coby následku konfliktů rodičů, jsou další témata, kterým bude v čase semináře věnována pozornost.

Možnost mediace na místě

Závěrečným tématem bude téma mediace, jako jedné z cest k řešení konfliktních situací. Pro koho je mediace určena? Kdy je ten správný čas ji vyhledat? Za jakých podmínek je poskytována? Na tyto a další otázky si klade za cíl letošní seminář nabídnout erudované odpovědi.

Paralelní součástí semináře bude i možnost Manželské mediace, určené pro manžele, kteří aktuálně prochází konfliktem a hledají cestu pomoci. V případě zájmu nás kontaktujte na manzelskamediace.cz, kde naleznete i podrobnější informace o této službě. S ohledem na časovou kapacitu mediátorů bude počet mediací v tento den na Velehradě omezen.

Témata a přednášející:

  • „Konflikt v rodině a jeho vliv na dítě“, přednese Jaroslav Šturma
  • „Problémy s úzkostí a strachem dětí a jak je řešit“ pohledem psychiatra pro děti a dorost Evy Rozsívalové
  • „Mediace jako jedna z cest k řešení konfliktů v manželství“, přednese Lenka Holá

Registrujte se zde.

Seminář je pořádán pod odbornou garancí CMTF UP Olomouc a cena pro jednotlivce činí 150 Kč, pro manželský pár pak 250 Kč. Registrujte se včas.

Zdroj: www.velehrad.eu