NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Den s lesníky na polesí Kroměříž přivítal stovky návštěvníků

By Publikováno 7. 6. 2023 Aktuality, Ekologie, Fotogalerie, Hospodaření

Téměř sedm stovek návštěvníků vyrazilo první červnovou sobotu na polesí Kroměříž, kde se konal Den s lesníky Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Celodenní akce nabídla bohatý program pro všechny věkové kategorie a nechybělo ani zvěřinové občerstvení.

Na zahájení programu se podíleli myslivečtí trubači z řad studentů Střední lesnické školy v Hranicích, kteří v průběhu dne zahráli ještě několikrát. Po celou dobu trvání akce na účastníky čekala soutěžní stanoviště s úkoly lesní pedagogiky, střelba ze vzduchovky, ukázka stromolezců a lesnické techniky, práce tažného koně či ukázka práce s motorovou pilou žáků Střední odborné školy sv. Jana Boska v Kroměříži. Děti se tak mohly například seznámit s lesním biotopem, dozvědět se něco o včelařství a myslivosti, nebo si vyzkoušet rozborku a sborku motorové pily. Součástí programu byla také prezentace Hasičského záchranného sboru, skákací hrad nebo jízda na poníkovi.

„Těší nás, že se v sobotu vydařilo počasí a i přes modrou oblohu a celodenní slunce nesahaly teploty do závratných výšin. I díky tomu jsme si mohli společně užít program naplno a přišly vhod jak chlazené nápoje, tak horká káva. Úspěch slavily také zvěřinové speciality v čele s jeleními steaky,“ okomentovala akci jedna z organizátorek Dagmar Obšilová z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. s tím, že zájemci se mohou na podobnou akci těšit i v příštím roce.

Zdroj: ALSOL.cz