NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Adoptuj si… Po kněžích se lidé budou modlit i za jáhny a bohoslovce

By Publikováno 5. 6. 2023 Aktuality

Z arcidiecézního Centra pro mládež vzešla před několika měsíci nejen k mladým lidem výzva modlit se za kněze, název projektu zněl „Adoptuj si kněze“. Dnes už má každý kněz v arcidiecézi svého věřícího, který se za něj modlí, a výzva se proto rozšiřuje také na bohoslovce a jáhny.

„Máme radost z velkého úspěchu mezi věřícími, kteří nám napsali mnoho e-mailů s ubezpečením, že se za kněze modlí a rádi se zúčastní i našeho projektu ‚Adoptuj si kněze‘. Také jsme rádi, že každý kněz v naší diecézi již má svého věřícího, který se za něj modlí. Nyní tedy v tomto projektu pokračujeme a dále ho rozšiřujeme na naše bohoslovce a jáhny, kteří jsou také důležitými osobami nejen v pastoraci, a proto je chceme podpořit modlitbou,“ říká vedoucí centra pro mládež Marek Poštulka.

Kdokoli by se k aktivitě chtěl připojit, může podle něj napsat na e-mail mladez@ado.cz. „V odpověď mu pošleme e-mail, ve kterém bude mít text modlitby i jméno náhodně vylosovaného jáhna nebo bohoslovce z naší arcidiecéze,“ říká Poštulka a doplňuje: „Doufáme, že na tuto výzvu odpoví nejen mladí lidé, ale také rodiny a senioři.“