NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Rodinný život 2/2023: Hádáme se a jsme rodina

By Publikováno 22. 5. 2023 Aktuality, Média, Rodiny

Hádáme se a jsme rodina. Hádáme se, a přesto jsme rodina. Nebo spíš: Hádáme se, protože jsme rodina? Na této větě je zajímavé, že ať do ní doplníte jakoukoliv spojku, bude pokaždé pravdivá. Drobné rozmíšky, třenice, konflikty – to všechno ke vztahům (obzvlášť těm rodinným) patří. Hádky a jejich řešení jsou nosným tématem letošního druhého čísla časopisu Rodinný život.

Co nabízíme?

  • poutavé rozhovory (s manželi Okamurovými o spojení několika kultur v jedné domácnosti, s Kristy a Caseym Yormanovými z organizace Josiah Venture o jejich životě a působení v ČR nebo s nadšeným strojvůdcem, cestovatelem a pravým „Hanákem“ Oldou Chytilíkem),
  • čtenářskou anketu na téma, proč a jak se vlastně hádáme,
  • zamyšlení na téma konflikt a jeho význam od psychoterapeutky a poradkyně Evy Labusové,
  • několik chutných receptů z kuchyně františkánek Marie Immaculaty,
  • v rubrice Na hlubinu mimo jiné pozvánku na letní putování v rámci aktivity Rodina na cestě (tentokrát se zaměřením na poustevníky) či nahlédnutí do života A. C. Stojana,
  • v sekci Praktik pokračování rozprav na téma Společenství nebo seznámení s aplikací BeReal (Kámoš Mobil),
  • krátké seznámení s báječnými ženami Michaelou Melzrovou a Josefínou Jankovou (Dámská jízda),
  • počtení od knihomilky Ludmily Zemanové na téma sebepoznání, upřímná svědectví o životě (Neměl jsem se narodit od Václava Shrbeného nebo Čas odpuštění a smíření o konci života s Alzheimerovou demencí od Jany Sieberové).

Další nápady, zajímavé články, inspirativní texty a podněty pro váš rodinný život najdete na webových stránkách www.rodinnyzivot.eu. Předplatné časopisu či ukázkové číslo si můžete objednat e-mailem (rodinnyzivot@ado.cz), telefonicky (587 405 250) nebo poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc). Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

Vaše redakce Rodinného života