NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Den s lesníky v Kroměříži láká na bohatý program pro celou rodinu

By Publikováno 22. 5. 2023 4 června, 2023 Aktuality, Ekologie, Hospodaření, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Ekologie Hospodaření Kalendář hlavní strana
Bílany Mapa

Komentovaná vycházka s lesníkem po lužním lese, ukázka stromolezectví, práce tažného koně či těžké techniky, soutěžní stanoviště s lesní pedagogikou, výborné zvěřinové občerstvení a spoustu dalšího čeká na návštěvníky akce Den s lesníky Arcibiskupských lesů a statků Olomouc (ALSOL), která se uskuteční 3. června 2023 v Bílanech u Kroměříže. Celodenní program nabídne vyžití pro celou rodinu a zábavnou formou představí principy moderního lesního hospodaření.

„Brány venkovního areálu pracoviště polesí Kroměříž, které sídlí v lužním lese v Bílanech, se veřejnosti otevřou v devět hodin dopoledne. Na místě bude organizovaná doprava, která automobily svede na cca 1 km vzdálené parkoviště. Odtud bude možné jít na místo akce buď pěšky, nebo využít svoz koňskou bryčkou za symbolické jízdné,“ uvedla Dagmar Obšilová z ALSOL a dodala, že návštěvníci se mohou již od rána těšit na soutěžní stanoviště s lesní tematikou či výborné zvěřinové občerstvení.

„Součástí programu bude také prezentace Hasičského záchranného sboru, který nám předvede vybavení k lesním požárům, zájemcům se představí také stromolezci či kočí s tažným koněm nebo operátoři lesnické techniky. Práci s motorovou pilou předvedou žáci ze Střední odborné školy sv. Jana Boska v Kroměříži,“ říká Dagmar Obšilová s tím, že od jedenácti hodin dopoledne startují také komentované procházky s lesníkem a také ukázky loveckých plemen psů, vystoupení trubačů či ukázky vábení zvěře.

„Po celý den pak bude k dispozici malování na obličej, jízda na poníkovi, skákací hrad, prezentace Záchranné stanice zvířat Hluk či sportovní střelba ze vzduchovky,“ dodává Dagmar Obšilová z ALSOL.

Den s lesníky si klade za cíl představit nenásilnou formou principy moderního lesnictví a přiblížit les jako takový a jeho význam široké veřejnosti. Kompletní program a další informace k akci jsou k dispozici na stránkách www.alsol.cz.