NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Přednáška: Máme se bát budoucnosti?

By Publikováno 5. 4. 2023 24 dubna, 2023 Kalendář hlavní strana, Přednášky
Naplánovaná událost Kalendář hlavní strana Přednášky
Zábřeh – Katolický dům Mapa

Česká křesťanská akademie, místní skupina Zábřeh, zve všechny zájemce na přednášku historika Jana Stříbrného nazvanou „Máme se bát budoucnosti?“. Uskuteční se v úterý 18. dubna 2023 od 18.00 v Katolickém domě v Zábřehu.

Máme se bát budoucnosti? Vztah mezi globálním, národním a lokálním na pozadí ruské agrese na Ukrajině a reflexe nad jejich bezpečnostními, sociálními a morálními dopady pro naši zemi a společnost.

PhDr. Jan Stříbrný (1950) působil dlouhou dobu jako viceprezident České křesťanské akademie zodpovědný za historické výzkumné projekty. Jako historik se zaměřuje na dějiny druhého odboje a české církevní dějiny 20. století, především v době druhé světové války. O nedávných dějinách také často přednáší na různých místech naší vlasti.

Je třeba rovněž upozornit, že právě vyšlo dlouho očekávané martyrologium Mučedníci a oběti pro Krista, jež zachycuje životní osudy 260 katolických křesťanů všech národností žijících v českých zemích, kteří násilně zahynuli v období dvou totalitních režimů 20. století. Jan Stříbrný byl jeho hlavním autorem a editorem.