NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 27. března do 2. dubna 2023

By Publikováno 27. 3. 2023 2 dubna, 2023 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Studentský dokument MUNI o skepsi mladých lidí k rodičovství v souvislosti s klimatickou změnou a debata s autorkou Berenikou Munteanu. Jak mladí lidé promítají silné téma své generace, environmentální žal do rozhodování, zda budou či nebudou mít děti? A co je k těmto úvahám vede? Obava o osud planety? Obava o osud těch dětí? Nebo jinak? S autorkou dokumentu Berenikou Munteanu debatuje v pondělí 27. března od 22.00 Jan Hanák.

Od posvěcení poutního kostela Božího milosrdenství a svaté Faustyny ve Slavkovicích uplyne 30. března 2023 15 let. Čím může Boží milosrdenství oslovovat dnešní svět a jaká je vůbec historie tohoto místa prozradí v pořadu P. Pavel Habrovec, farář v Radostíně nad Oslavou, který tehdy u zrodu kostela stál a otec pallotin P. Wojciech Zubkowicz, který je ve farnosti Jámy, kam Slavkovice spadají, farářem nyní. Pořadem v úterý 28. března od 9.00 provází Anežka Hlávková.

Od pátku 31. března do soboty 1. dubna 2023 proběhne v Opavě akce s názvem Čtení Bible v průběhu 24 hodin. Číst se bude v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Redaktor Antonín Žolnerčík si k mikrofonu pozval nejen pořadatele akce Lukáše Gracu, ale i vedoucího místní prodejny knih Karmelitánského nakladatelství Jana Pilaře. Radioreport naladíte ve středu 29. března od 20.15.

Aby člověk žil svůj život – tak se jmenuje kniha, kterou v roce 2015 napsal Vladimír Benedikt Holota, františkánský mnich a katolický kněz. Kniha se věnuje otázkám, se kterými se dříve či později setká snad každý člověk – co dělat se svým životem, kdo jsem „já“ a k čemu je důležitá sebeláska a sebepřijetí. V komponovaném pořadu se dotkneme osobního příběhu Vladimíra Benedikta Holoty, jeho cesty k víře, myšlenek z knihy Aby člověk žil svůj život a otázek týkajících se víry a pohledu na Boha. Pořad Na stole je téma uslyšíte ve čtvrtek 30. března od 9.00.

31. březen je výročním dnem biskupského svěcení dnes již emeritního biskupa Vojtěcha Cikrleho. K 33. výročí svěcení, které nejdéle sloužící biskup brněnské diecéze přijal v roce 1990, na den svěcení, roky v biskupské službě, ale i na rodinnou historii zavzpomínal pro vysílání Proglasu s redaktorkou Anežkou Hlávkovou. Nenechte si ujít v pátek 31. března od 9.00.

Rozhovor s manželi Evou a Vlastimilem Klusáčkovými, učitelkou a stavařem, krom jiného o jejich blízkém vztahu k Izraeli a židovské kultuře, v níž zřetelně vnímají své kořeny i svou inspiraci, jakkoliv jsou křesťany, katolíky. Připravil Jan Hanák.

Na samém prahu jara v neděli 2. dubna od 13.30 nás Pěna dní zavede do Tasova na Vysočině, rodné obce kněze, básníka a prozaika Jakuba Demla. O Květné neděli nás budou provázet převážně verše ze sbírky Moji přátelé, v nichž se Jakub Deml obrací k lučnímu kvítí, květinám zahrad, a také ke stromům.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.