NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Jarní prázdniny na jediném stromě

By Publikováno 16. 3. 2023 Aktuality, Mládež

„Sněženky“ jsou křesťanské pětidenní tábory, které se odehrávají v Rajnochovicích o jarních prázdninách a při pěti turnusech se na nich letos vystřídali děti a mladí lidé z celé Moravy.

Letos jsme zvolili pozoruhodné téma „Tobiáš Lolness“, podle stejnojmenného románu francouzského spisovatele Timothée de Fombelle. U nás v České republice se nejedná o příliš známý příběh, díky čemuž byla naše adaptace pro mnoho zúčastněných dětí originální a plná nečekaných zvratů. Tobiáš Lolness je malý kluk, který spolu se svými rodiči a dalšími lidmi žije na jednom velkém stromě. Nemačkají se však na něm, protože jsou to malí lidičkové. To, co my měříme v metrech, to oni měří v milimetrech. Díky tomuto tématu jsme spolu s dětmi mohli zažít to, jak by to vypadalo, kdyby pro nás byl jeden strom celou planetou a celým známým světem.

Byla to pro nás jedinečná příležitost, jak dětem ukázat sílu a důležitost jediného stromu, i to, co se stane, když se k němu nebudeme chovat pěkně. Zároveň jsme si mohli na jeho kořenech, kmeni a větvích vypodobnit strukturu společenství církve v rámci duchovního programu. Nechybělo ani bobování a bavení se ve sněhu.

Děkujeme všem dětem, které spolu s námi příběh prožily, i všem rodičům, kteří nám své ratolesti svěřili. V návaznosti na to chceme pozvat i vás, kteří křesťanské jarní prázdniny Sněženky do budoucna zvažujete, i ty z vás, kteří o nás slyšíte poprvé.

Ondřej Buchta, Archa