NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 27. února do 5. března 2023

By Publikováno 27. 2. 2023 6 března, 2023 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Marie Kučerová. Jméno, které je už deset let spojeno s druhým největším tuzemským orchestrem. Vystudovaná muzikoložka se stala vůbec historicky první ženou ve vedení Filharmonie Brno. Jak ona sama hodnotí své „filharmonické kultatiny“? Co se jí podařilo a jaké úkoly jsou ještě stále před ní? A jak vnímá sama sebe coby šéfku tělesa čítajícího 112 hudebníků? V roli ředitelky objektivně sklízí úspěchy, stejně tak jako celý orchestr, patřící dnes mezi přední české symfonické orchestry, který i díky ní koncertuje třeba v Americe, pod vedením světově proslulého Denisse Russella Daviese, jehož získala pro filharmonii coby šéfdirigenta… Jak se jí to podařilo? Dozvíte se v pořadu Na stole je téma v úterý 28. února od 9.00.

Mnich v zajetí islamistů – poutavé svědectví otce Jacquese Mourada, který prožil téměř pět měsíců v zajetí islamistů, si našlo své čtenáře po celém světě. Pravdivý životní příběh, ve kterém víra vítězí nad násilím, naděje nad nespravedlivostí a milosrdenství a odpuštění nad lidskou krutostí. Uvedeme ve Čtení na pokračování od 27. února každý všední den vždy od 11.00 a ve 21.30.

Posláním organizace Spirála Ostrava je zvýšení uplatnitelnosti lidí s duševním onemocněním v běžném životě a zmírnění stigmatizace duševního onemocnění v rámci Moravskoslezského kraje. Více informací se dozvíte v Radioreportu, který připravila redaktorka Magdalena Kubatková. Jejím hostem bude ředitelka organizace Eva Krestová. Nenechte si ujít v úterý 28. února od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.