NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nevím, co bych dělala bez naděje, že na mně někomu záleží

By Publikováno 22. 2. 2023 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Kdybych neměla víru, všechno by pro mě bylo o tolik těžší, a proto ji chci dál posilovat, svěřuje se pro rubriku Zkušenosti s Bohem Marie.

Pocházím z křesťanské rodiny, takže jsem k víře byla vedena už odmala a byla to pro mě samozřejmost. V posledních letech pro mě ale víra začala být důležitější. Dříve jsem to tak nevnímala, jen jako nedělní mši a hotovo. Teď už vím, že nejde jen o hodinu týdně strávenou v kostele, ale o celý život strávený s Bohem.

Kdybych neměla víru, všechno by pro mě bylo o tolik těžší! Nedokážu si představit, co bych dělala, kdybych neměla naději, že smrt není definitivní konec nebo že je někdo, komu na mně opravdu záleží. Myslím, že bych byla opravdu psychicky na dně. Sice i takhle přicházejí chvíle, kdy si nevím rady, kdy pochybuji, kdy si nejsem ničím jistá, a rozhodně si nemyslím, že bych teď byl někde na vrcholu. Právě naopak! Je toho až příliš, co bych měla zlepšovat. Chci svou víru posílit, získat novou oporu a inspiraci pro život, stát se dospělým křesťanem a zůstat s Bohem na věky věků.

Marie