NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 20. do 26. února 2023

By Publikováno 20. 2. 2023 26 února, 2023 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Se začátkem postní doby pro vás také má Proglas novinku – oblíbený pořad Průvodce modlitbou v podcastových aplikacích. Sestra Klára Maliňáková navíc do toho pořadu, který nabízí modlitbu examen podle starobylé ignaciánské praxe, nově zařazuje i imaginativní modlitbu. Oba tyto způsoby mohou být inspirací třeba pro postní předsevzetí. Pořad vysíláme každou neděli od 18.00

V úterý 21. února od 16.00 navštívíme ekologické centrum Lipka, které je jedním z největších a nejstarších organizací v ČR. Ve své nabídce má výukové programy pro školy a školky, dále nabízí řemeslné dílny nebo tvořivé kroužky. V předchozích dílech Magazínu Barvínku jsme si o Lipce povídali v souvislosti s naším seriálem Klimatická výzva! A teď se do Lipky vydáme osobně. Podíváme se, jak vypadá třeba takové odpoledne na některém z pěti pracovišť, kde svůj čas tráví děti v přírodovědných a tvořivých kroužcích. Přijměte pozvání k poslechu Ekologického Barvínku a nechte se jím inspirovat!

Na Popeleční středu 22. února pro vás Proglas připravil speciální program. Od 18.00 mimořádně nabídneme mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně. Postní doba před Velikonocemi začíná Popeleční středou. Proč právě středou? A jak bychom jako křesťané měli toto období prožívat? Nejen o tom budeme hovořit s knězem a teologem Michaelem Špilarem v pořadu Radioreport od 20.15.

Rozhovor s Janou, terénní pečovatelkou. Je katolička a pracuje pro evangelíky. I plivání z mostu do řeky má jako modlitbu. O Bohu se baví s hospodskými štamgasty a nebojí se toho. Možná naopak. Rozhovor s Janou, básnířkou a muzikantkou. „Jsem cesta rozkopaná – jsem víra rozkousaná – všeho mám po okraj – uhýbat před kameny – nedoufat ve spasení – stále se potýkat – se vším co po mně chcete – se vším co pošlapete – když je čas k modlitbám.“ Nečekaně jako překvapení Jana do studia přivedla svou dobrou přítelkyni, učitelku Magdu. Připravil Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné… a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Nenechte si ujít v neděli 26. února od 20.15 nebo v podcastových aplikacích

Soaré – to je název nového pořadu, který pro vás od února pravidelně připravuje redakce vážné a duchovní hudby. Každou čtvrtou neděli v měsíci ve 21.15 se můžete těšit na poutavý hodinový program s průvodním slovem. V tento sváteční den bude tradiční večerní koncert o něco kratší a plynule naváže na Soaré. A o čem pořad bude? O hudební historii, o významných skladatelích a o zajímavostech jednotlivých slohových období. Zaměří se i na slavná díla z oblasti symfonické, koncertantní a komorní tvorby, na osobitou hudební řeč autorů, na interprety nebo na srovnání různých nahrávek. První pořad uslyšíte v neděli 26. února. Jeho námětem bude hudba na dvoře pruského panovníka Friedricha II. Velikého, který se do dějin zapsal jako milovník umění a výborný flétnista. V osmnáctém století ve své vynikající královské kapele zaměstnával přední hudebníky té doby, včetně Františka a Jiřího Antonína Bendy, Carla Philippa Emanuela Bacha nebo Johanna Joachima Quantze. Historické okénko doplní ukázky z tvorby těchto skladatelů. Na slyšenou se s vámi těší Kateřina Graffová.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.