NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 13. do 19. února 2023

By Publikováno 13. 2. 2023 20 února, 2023 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Studentská reportáž MUNI o divokých prasatech a stromech a lidech a jejich vzájemném vztahu a debata s autorkou Magdalénou Feitovou. Reportáž o myslivcích a lovu a hajných a ochraně lesa jako vyváženého ekosystému flóry a fauny… a lidí. S autorkou debatuje Jan Hanák. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Se svými pohledy, svou vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte. Týdeník GenZ naladíte v pondělí od 13. února od 22.00.

Únorové Sluchátko v Barvínku se věnuje skautům, skautkám a skautingu. V kroužku Sluchátko totiž několik dětí do Skauta chodí a rády o tom vypráví. Navštívili jsme reportážně olomoucký Skautský institut a představíme vám Petra Macka, který skautuje už víc než třicet let. Podíváme se k táborovému ohni a připomeneme si Skautské desatero. A ve druhé části Barvínku znovu zabzučí včely a otevřeme další díl našeho včelařského seriálu. Tentokrát o tom, jak vlastně vzniká med a jaké druhy medu známe. Poslouchejte v úterý 14. února od 17.10.

Pořad o herci, spisovateli, dramatikovi, režisérovi a výtvarníkovi Miroslavu Horníčkovi uvedeme přesně na den k 20. výročí jeho úmrtí. Zemřel v Liberci a pochován je v Kytlici. Jeho osobnost nám přiblíží publicista Tomáš Koloc, který je znalcem jeho divadelní, filmové a televizní práce, ale byl zároveň i jeho přítelem a žákem. Ocituje nám i zajímavé pasáže z Horníčkových dopisů. Poslouchejte ve středu 15. února od 9.00.

V letošním roce si připomínáme 1030 let od založení Benediktinské arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze – Břevnově. Se současným arciopatem P. Prokopem Siostrzonkem si připomeneme nejen historii tohoto benediktinského kláštera, ale i jeho současnost. Oslovíme i jednoho z bratří, který v klášteře žije. Radioreport začíná ve středu 15. února od 20.15.

Co se dá udělat pro to, aby se v centru hlavního města žilo lépe? Co všechno předcházelo založení komunitního centra, které v současnosti nabízí jak kulturní a vzdělávací program, dílny a workshopy, program pro dospělé i pro ty nejmenší? Podrobnosti přiblíží výkonná ředitelka komunitního centra Kampa Barbara Šabachová ve čtvrtek 16. února od 20.15.

Rozhovor s pedagogem par excellence, ředitelem MŠ a ZŠ v Ostopovicích u Brna Petrem Juráčkem, celibátníkem, alespoň prozatím, který si to nevybral, ale prostě se jím vlivem událostí stal. Připravil Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné… a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Nenechte si ujít v neděli 19. února od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.