NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Evropa se modlí za oběti zemětřesení v Turecku a Sýrii

By Publikováno 7. 2. 2023 Aktuality

Z Prahy, kde se koná kontinentální shromáždění Synody biskupů, vyjadřují církve v Evropě svou blízkost lidem v jižním Turecku a severní Sýrii, kteří byli v noci na 6. února těžce postiženi zemětřesením.

Obrovský počet mrtvých – a množství obětí se bude zvyšovat – zkáza a utrpení tolika lidí nás hluboce zasáhly a dotkly se našich duší. Je to hluboká rána, která se v Sýrii přidává k ráně války, jež tam zuří již dvanáct let.

Jsme nablízku společenství vikariátu Iskenderun, kterému byla zničena katedrála, naštěstí bez obětí na lidských životech. Naše myšlenky směřují k Anatolskému vikariátu, který prožívá těžkou situaci zkázy. Sledujeme Aleppo, město, které bylo zmučeno během války v Sýrii a nyní zažívá další mučednictví.

Naše myšlenky a vděčnost patří především těm, kteří v tuto chvíli ve velmi obtížných podmínkách přinášejí pomoc při zimních teplotách. Naše Charity se naplno angažují při zvládání mimořádné události ošetřováním zraněných, utěšováním těch, kteří ztratili své příbuzné, a hledáním přístřeší pro ty, kdo ho již nemají. Místní církve již nyní poskytují nejrůznější pomoc a pohostinnost a jsou zářným příkladem, ke kterému vzhlížíme s obdivem.

Církve v Evropě se s dojetím připojují k lidem postiženým zemětřesením, obnovují své modlitby a již nyní vyhlašují veškerou možnou podporu na zvládnutí této krizové situace.

Praha, 7. února 2023

Zdroj: www.cirkev.cz