NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pro ministranty se chystají poutě, tábor i turnaj ve florbalu

By Publikováno 2. 2. 2023 16 března, 2023 Aktuality, Ministranti

Arcidiecézní ministrantská rada vydala leták s přehledem akcí, které chystá pro letošní rok. Vedle několika bohoslužeb v katedrále ho tvoří také táborové pobyty, sportovní utkání i možnost účasti na Světových dnech mládeže v Lisabonu.

Ministranti jsou během roku zváni na několik akcí do olomoucké katedrály: na Missu chrismatis ve čtvrtek 6. dubna od 9.30, diecézní pouť ke sv. Janu Sarkandrovi v sobotu 6. května od 10.00, jáhenské svěcení v sobotu 17. června od 9.30 a svatováclavskou pouť ve čtvrtek 28. září od 10.00. Po poslední z nich pak bude následovat ministrantský florbalový turnaj „Svatováclavský pohár“, k účasti na něj je třeba se přihlásit do 24. září.

Ministranti mohou vyrazit také na jeden ze dvou pobytů: vojenský víkend Cross Force na Arše v Rajnochovicích se koná od 9. do 11. června a ministrantský tábor se na stejném místě uskuteční od 6. do 19. srpna.

Nabídka obsahuje i několik formačních kurzů: MiniFor pro ministranty od 14 let, MiniMiniFor pro mladší chlapce nebo víkendové setkání absolventů obou zmíněných kurzů „Zajeď na hlubinu“.

Veškeré podrobnosti lze najít na webu www.ministranti.info nebo v přiloženém letáku.