NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Je mnohem lehčí snášet těžkosti s Bohem a vírou

By Publikováno 1. 2. 2023 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Byl jsem drogově závislý, naučil jsem se ale obracet se k Bohu a víra mi pomáhá všechno vyřešit, svěřuje se pro rubriku Zkušenosti s Bohem Miroslav.

Vyrůstal jsem v úplné křesťanské rodině s rodiči a dvěma staršími sestrami. Ve svých 18 letech jsem se stal drogově závislým a dosti to ublížilo mojí rodině a potlačilo moji víru někam hodně do pozadí. Během těchto let jsem do kostela moc nechodil. Měl jsem období, kdy jsem chodil častěji, ale rozhodně to nebylo pravidelně a nechodil jsem ke svátostem.

Velká změna nastala v mých 28 letech, kdy jsem po více jak deseti letech šel ke svátosti smíření a ta mi napomohla k tomu, abych se ze své drogové závislosti šel léčit. Vybral jsem si komunitní léčbu v Bílé Vodě. Zde jsem začal pravidelně chodit v neděli do kostela a začal jsem se pravidelně modlit k našemu Bohu.

Po dokončení léčby jsem se přestěhoval do doléčovacího centra v Brně a začal žít nový život. Nebylo to jednoduché, ale vždy, když jsem se v těžkých chvílích obrátil k Bohu, dodal mi sílu, o které jsem nevěděl, že ji mám, a všechny těžkosti jsem zvládl. Podařilo se mi vymanit z drog a v poslední době jsem se vydal i cestou téměř bez alkoholu. Je mnohem snazší ty těžkosti snášet společně s Bohem a vírou, která pomáhá vše vyřešit.

Miroslav