NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 23. do 29. ledna 2023

By Publikováno 23. 1. 2023 29 ledna, 2023 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Od srpna roku 2022 má Jabok – Vyšší odborná škola, sociálně pedagogická a teologická, novou ředitelku. Je jí Hana Pazlarová. K mikrofonu si ji pozval redaktor Pavel Smolek a kromě představení školy budou hovořit o tom, jaké výzvy před školou stojí? Co může nabídnout maturitním ročníkům? Přijali ke studiu mladé lidi z Ukrajiny? To jsou jen některé z otázek, které v rozhovoru v pondělí 23. ledna od 20.15 zazní.

Studentská reportáž MUNI z poutě do Říma a poutě Adventem a debata s autorem Lukášem Hulenkou. Jaká byla očekávání ostravského mladíka z pěší poutě půlkou Evropy? A jaká byla očekávání u jeho dalších cest? Jaká jsou jeho očekávání vzhledem k lidem, které potkává? Jak si stanovuje cíle svých poutí? Co ho k tomu vede? Kde bere svůj nakažlivý životní optimismus? Připravil Jan Hanák. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Se svými pohledy, svou vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte. Nenechte si ujít v pondělí 23. ledna od 22.00.

Sňatek s cizincem, ať už civilní nebo církevní, na území České republiky či v jiném státě, není jednoduchá záležitost. Jaké doklady a dokumenty jsou k tomu potřeba? A na koho se mohou snoubenci obrátit? Na tyto otázky bude odpovídat Julie Havlínová z překladatelské agentury Didacticus v úterý 24. ledna od 20.15.

Noc venku je kampaň na podporu lidí bez domova, do které se může zapojit kdokoliv se zájmem dozvědět se něco víc o životě na ulici. Cílem akce je zážitkovou formou přiblížit život lidí, kteří skončili bez střechy nad hlavou. Redaktor Antonín Žolnerčík si k mikrofonu pozval předsedkyni zapsaného spolku Noc venku Dominiku Najvert. Nenechte si ujít ve středu 25. ledna od 20.15.

Speciální předvolební díl pořadu Za kostelem uslyšíte ve čtvrtek 26. ledna od 17.10. Rozhovor s historikem Petrem Blažkem o komunistické minulosti obou kandidátů a co si s ní v současné situaci počít. Andrej Babiš agent StB. Petr Pavel vojenský rozvědčík. Oba členové předlistopadové KSČ. Jiná volba není, přesto jeden z nich bude českým prezidentem. Jak se rozhodnout, je-li komunistická minulost jen těžko přijatelná? Přičemž i nevolit je volba. Host pořadu Petr Blažek patří k dlouhodobým ostrým kritikům Petra Pavla za jeho dávné komunistické angažmá. Přesto po prvním kole voleb napsal, že to bude poprvé, co bude volit bývalého komunistu a bude to Petr Pavel. Co ho k tomu vede? A proč ne Andrej Babiš? Ptá se Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné… a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu.

Kvarteto Martinů je respektovaný komorní soubor, který působí na naší i světové hudební scéně téměř 50 let. Založil ho houslista Lubomír Havlák, původně pod svým jménem. Hostem Oktávy ale bude violoncellistka Jitka Vlašánková, se kterou si představíme nejen historii kvarteta, ale především některé z jejich posledních nahrávek. Nenechte si ujít v pátek 27. ledna od 16.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.