NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

V arcibiskupských lesích vrcholí přípravy na další aukci výjimečného dříví

By Publikováno 12. 1. 2023 Aktuality, Hospodaření

Vrcholí přípravy významné lesnicko-dřevařské události, kterou je v pořadí již čtvrtá aukce cenných sortimentů dříví. Tuto akci Arcibiskupské lesy a statky Olomouc připravují na začátek února v lokalitě polesí Kroměříž a i v letošním roce aukce nabídne výběr z několika druhů dřevin o celkovém objemu kolem tisíce metrů krychlových.

„Výjimečné dříví si zaslouží výjimečné zacházení. Proto již třetím rokem nabízíme vybrané sortimenty dříví formou aukce,“ říká jednatel společnosti Arnošt Buček a dodává, že tyto sortimenty dříví mají své specifické odběratele, a proto na aukci budou v nabídce kromě tradičních dubových, jasanových, ořešákových a dalších výřezů také např. pařezy ořešáku černého.

„Přípravy na aukci jsou v plném proudu, v současnosti kompletujeme nabídku a připravujeme katalog, který bude k dispozici na našich webových stránkách, a již nyní víme, že v nabídce bude cca 1 000 m3 převážně dubového dříví,“ komentuje obchodní ředitel Josef Svoboda.

Arcibiskupské lesy a statky očekávají účast tuzemských i zahraničních zpracovatelů dříví, kteří si budou moci vybrat z široké nabídky těchto výjimečných výřezů dříví. Vlastní výnosy z aukce poslouží především k obnově lesa poškozeného kůrovcovou kalamitou.

Zdroj: alsol.cz