NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Žáci Církevní ZŠ ve Veselí pomáhali Charitě a studovali globální oteplování

By Publikováno 9. 1. 2023 Aktuality, Školy

Tříkrálová sbírka, fyzikální show nebo naučná hra ve Vlastivědném muzeu Kyjov – tím vším žili žáci a pracovníci Církevní ZŠ ve Veselí nad Moravou v uplynulých dnech.

Vánoční bohoslužba slova a Tříkrálová sbírka

V novém roce jsme se sešli v kostele sv. Andělů strážných při vánoční bohoslužbě slova, kterou sloužil kaplan P. Jan Bleša. Všem přítomným požehnal a popřál do nového roku. Slavnostní bohoslužbu zpěvem doprovázel žákovský pěvecký sbor. Tentýž den proběhla ve spolupráci s Charitou ve Veselí nad Moravou Tříkrálová sbírka.

Zábavná fyzika

Víte, co se stane s kosmonautem, který si zapomněl skafandr? Naši žáci 2. stupně už ano! Zúčastnili se totiž programu Úžasného divadla fyziky z Brna. Fyzikální show „Představení o ničem“ a „CO2 se děje?!“, zábavnou formou přiblížila žákům témata jako vzduchoprázdno, podtlak, CO2 a globální oteplování. Aby toho nebylo málo, žáci 9. ročníků absolvovali praktický workshop, kde si sestavili vlastní spektroskop nebo elektromotor.

Vlastivědné muzeum

Naučná hra „Průvodce poznáním“ provedla žáky 5. ročníků novou stálou expozicí Vlastivědného muzea Kyjov se zaměřením na historii, archeologii, přírodu a kulturu Kyjovska. Zvědavost a nadšení přivedlo žáky k správnému vyluštění kryptexu a k odměně.