NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Studenti AG prožili poutní mši svatou

By Publikováno 12. 12. 2022 Aktuality, Školy

Již tradiční součástí Adventu na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži je každoroční prožití slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie. Neposkvrněnému početí je zasvěcena také mariánská kaple na našem gymnáziu, kvůli nedostatečné kapacitě ale tuto slavnost obvykle prožíváme mimo budovu gymnázia. Nejinak tomu bylo také letos, kdy ve středu 8. prosince 2022 vyrazili studenti se svými učiteli a vychovateli na poutní mši svatou do kroměřížského kostela Panny Marie.

Slavnostní liturgii celebroval olomoucký jezuita P. Miroslav Herold. Svoji promluvu během kázání zahájil údivem nad velikostí a krásou farního kostela. Samotná velikost chrámu však podle něj sama o sobě nic neznamená. Jednalo by se o prázdné místo, pokud by v něm nepřebýval Bůh. Otec Herold také připomenul studentům, že pravá víra je především o vztahu.

Nádherný hudební doprovod mše svaté zajistili členové školní pěveckého sboru AVE pod vedením pana zástupce Michaela Korbičky.

Po skončení mše svaté a přesunu do školy pokračovali studenti standardní výukou. V podvečerních hodinách pak v aule našeho gymnázia odstartoval oblíbený MikulAG.

Matěj Maděra, AG