NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pomozte rodinám na Olomoucku v tíživé situaci, přispějte věcmi do Mikulášské sbírky

By Publikováno 5. 12. 2022 Aktuality

Maltézská pomoc v Olomouci pořádá už 17 let tradiční Mikulášskou sbírku s názvem „Zkuste udělat zázrak – Staňte se Mikulášem“. Humanitární sbírka pomůže rodinám s dětmi, které jsou ohroženy sociálním vyloučením v lokalitách, kde působíme, tedy na Olomoucku a Přerovsku. Zapojit se do sbírky můžete i vy. Stačí se až do 7. prosince 2022 zastavit na Maltézské pomoci (Wurmova 7, Olomouc) s materiálními dary pro naše klientské rodiny.

Díky sbírce chceme ulehčit situaci sociálně potřebným rodinám s dětmi, kterým se dlouhodobě věnujeme. Řada z nich si v tíživé situaci často nemůže dovolit koupit ani základní prostředky potřebné k životu a právě před Vánocemi prožívají tuto svou situaci mnohem silněji.

Sbírka je zaměřena na vzdělávací pomůcky, školní potřeby a hračky zaměřené na rozvoj dětí (knihy, omalovánky, motorické hračky, puzzle, stavebnice, pastelky, školní pouzdra, batohy, …). Dále jsou vhodným dárkem hygienické potřeby a drogerie (dětské pleny, prací prášky, vlhčené ubrousky…). Velmi oceníme také trvanlivé potraviny. Plyšové hračky z praktických důvodů nevybíráme. Dárky následně přerozdělíme ještě před Vánoci mezi naše potřebné klientské rodiny.

Sbírka se tradičně koná ve spolupráci s vybranými ZŠ a SŠ v Olomouci. V letošním roce se do sbírky zapojily následující školy: FZŠ Helsinská, ZŠ Komenium, Gymnázium Hejčín, ZŠ sv. Voršily a ZŠ Nedvědova. Zapojit se můžete i vy. Dary lze přinést osobně v pracovní dny od pátku 2. do středy 7. prosince vždy od 8 do 16 hodin na olomouckou pobočku Maltézské pomoci na ulici Wurmova 7 v Olomouci (zvonek 02). Dotazy směřujte na Karla Čapku, karel.capka@maltezskapomoc.cz, 605 228 161.

Zdroj: maltezskapomoc.cz