NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nalaďte si Radio Proglas od 5. do 11. prosince 2022

By Publikováno 5. 12. 2022 11 prosince, 2022 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Novinkou v letošním programu je „Stmívání“ – duchovní adventní a vánoční kalendář se zamyšleními P. Angela Scarana a adventními a vánočními písněmi různých žánrů, kultur, jazyků… Nenechte si ujít od do 8. ledna každý den vždy v 15.50, nebo v audioarchivu na www.proglas.cz.

Psycholožka Vendula Vojáková působí na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. U příležitosti svátku sv. Mikuláše otevřeme téma dětského strachu a úzkostí, „strašení čertem“ v tuzemských i zahraničních tradicích, zmíníme psychosomatické problémy, které strach u dětí vyvolává, a třeba i poradíme, jak si oslavu mikulášského svátku bezpečně a beze strachu společně v rodině užít. Nenechte si ujít v pondělí 5. prosince od 9.00.

Pošesté pořádá Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské Mikulášskou nadílku pro nejpotřebnější děti na Ukrajině, které kvůli válce ztratily nejen bezstarostné dětství. Cílem je přinést jim kousek radosti do nuzných podmínek, ve kterých vyrůstají. Letos je do nadílky zařazeno 51 dětí. Nenechte si ujít v pondělí 5. prosince od 20.15.

S odborníkem na slovo vzatým, publicistou, nadšeným propagátorem kosmonautiky a kurátorem letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně Tomášem Přibylem o poznávání věrného průvodce Země – Měsíce. Od posledního otisku boty člověka na povrchu Měsíce uplynulo právě 50 let. Řeč bude i o družicích a o kosmických lodích mířících k Měsíci. Pořad Na stole je téma vysíláme ve čtvrtek 7. prosince od 9.00.

PaCoRa: moldavská a slovenská lidovka oblečená do swingového kabátu – a naopak: swingové standardy zahrané s názvukem world music. Výborný jazzový feeling. A nadto – když se jim chce, vystřihnou moderní vážnou hudbu a hned nato bluegrassovou vypalovačku. To všechno je slovensko-moldavská partička Stano Palúch, Marcel Commendant a Robert Ragan. Více se dozvíte ve čtvrtek 8. prosince od 16.00.

Ve čtvrtek 8. prosince oslaví Radio Proglasu 27. výročí zahájení vysílání. Tomuto tématu se bude věnovat náš šéfredaktor Jan Hanák se svými hosty v pořadu Na stole je téma od 9.00.

Rozhovor s Markem Kejíkem, studentem Vysokého učení technického a pro akademický rok 2022–2023 předsedou Vysokoškolského katolického hnutí v Brně. Která témata v církvi považuje za nosná, která za opomíjená, která za přeceňovaná, která za palčivá, která za hloupě komunikovaná? Co je důležité v misijním poslání církve pohledem mladého aktivního katolíka? Jaký jazyk podle něj vyžaduje evangelní zvěst dnes? A vyžaduje vůbec nějakou inovaci? Připravil Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné… a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Nenechte si ujít v neděli 11. prosince od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.